Pankreas Kanseri Nedir? Belirtileri Pankreas Nerede ve Ne işe Yarar?

Pankreas Kanseri Nedir?

Pankreas kanseri değişiklik göstermektedir. Bugün artık eski verilere bakarak bir kanser kötü gider, mutlaka öldürür gibi bir şey söylemek mümkün olmadığı gibi tahmin edilenden çok daha iyi gittiği de aşikardır. Özellikle sindirim sisteminin kanserleri için geçerlidir. Çoğu hasta kanserin tümör dokusu olarak yok olmamasına rağmen eğer siz tedaviniz de aşırıya kaçmaz iseniz iyi bir yaşam sürmektedir ve hastalıktan ölme olasılığı hatta bazı kanser türlerinde kanser ve bağlı değildir. Başka nedenler araya girer. Pankreas kanserlerinin de ne kadar tedavi edilebileceği, hangi oranda başarı elde edilebileceği önceki verilere bağlıdır. Önceki veriler bundan 15 yıl öncesinin verileri hastalığın aslında kötü probe hızlı olduğunu söyler. Oysa günümüzde bu tedavi yöntemlerini uyguladığınızda başarı şansı yüksektir. Ama yine şunu da bilmek gerekir. Hastalık siz ancak ortam koşullarını değiştirirseniz başarıyla tedavi edilebilir. Siz hala aynı şekilde gıda konusundaki hassasiyetinizi kaybetmiş yaşamaya çalışırsanız, yapılan tedaviler fayda vermekten çok zarar da getirebilir. Çünkü tedaviler sizin vücudunuzdan bir şeyleri eksilterek etki gösterirler. Siz bunu hammadde kaynaklarını yerine koyarak ancak telafi edebilirsiniz. Bu da tedavinin sonuçlarını belirgin olarak etkiler.

Pankreas Nerede Ağrı Yapar?

Pankreas kanseri çok ciddi bir umutsuzluk var bu ülkede. Onu ben hissettim. Ama aslında tabii ki çok agresif bir tümör. Ama yine de biz artık 20 sene önceki gibi değiliz. Biz daha çok sürü şeyler gelişti. Bir sürü kişiye kemoterapi ajanları, bizim gücümüzü cerrahi, ona şüphelerimiz gücümüz arttı. Yani biz bir şekilde şu an. Eskiden hiç ameliyat edemediğimiz hastalara lokal ileri damarları sarmış, etrafı sarılmış, sinir sistemini sarmış pankreas etrafındaki Umman’a lokal kemoterapi ve radyoterapi vererek biz bir şekilde bütün tümörü iyi satılsa tümör sustuğunu lamı beraber çıkartma şansımız oluyor. Bunlar eskiden hiç olamaz. Biz şu an benim kendi mini düşünemedim.

Pankreas Nerede ve Ne işe Yarar?

Pankreas Kanserin’de hasta beyandan ameliyat edebiliyoruz ve tümörden kurtulamıyoruz. Bu çok güzel bir gelişme ve bu da bizi daha bizi nereye kadar götüreceğini bilemiyoruz. Aynı şey metal sazla hastalar için de geçerli. Yani bir iki tane karaciğerde metastaz olan ama aslında lokal iyi bir şekilde bir cerrahi alan çıkartabilecek olan hastalarımız. Biz bir şekilde şu an çeşittir olan uluslararası çalışmalar da var bu konu hakkında. Çünkü ciddi onlarda da bile biz bu etkiyi görebiliyoruz ve bu hastanın gittiği sağ kavramını ve o kombini taleplerden uzatabiliriz. Biz bunu сіddі de birkaç sene önce hiç aklımıza gelmezdi. O işin yani ciddi şu an umut var ve her an yeni bir şeyler gelişiyor. Onun için biz şu an nereye gideceğiz, nereye kadar kalacağız, sınırlarımız ne? Şu an tam net bilmiyoruz ve bu bizim için çok umut verici bir durum. O işin hass. Her hasta için savaşmak lazım. Ben bunu öğrendim. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Etrafınızdaki insanlar tabii ki pankreastan iyi bir şekilde uğraşması lazım. En yeni şey metotları. En yeni ilaçları bilmesi lazım ve ona göre davranmamız lazım. Yani hastalarımıza ayırmamız lazım.

Pankreas Kanseri Belirtileri

Pankreas kanserinin belirtileri değişken bir tablo gösteriyor. Sindirim sistemi ile ilişkili bir kanser olduğu için genel olarak sindirime karşı tahammülsüzlük, gıdaya tahammülsüzlük ortaya çıkabilir. Fakat bezin yerleşimine baktığınızda kuşağını tarzında belkız isminizin saran bir ağrı. Bu belirtilerden biri haline gelebilir. Ya da genel olarak hastalık kendini bu şekilde değil bir genel doku bozulması olarak kilo kaybı ile de ortaya koyabilir. Belirtiler ortaya çıktığı zaman zaten hastalığın aslında belli bir aşamayı geçmiş olduğu kabul edilebilir. Nadiren bezin bütününün etkilenmesi durumunda diyabetle ilişkili bir başka tablo da ortaya çıkabilir. Bugün önümüze gelen hastaların büyük bir kısmı aslında şikayet ile hastalıkları ortaya çıkmış olan kimselerdir. Fakat hiç akla gelmeyen genç, sağlığına düşkün insanlarda da aslında hastalığın görülüyor olması erken tanının bir şekilde mümkün olmadığını ortaya koymaktadır.