Kuyruk Sokumu Bel Ağrısının Tedavisi Nasıl Olur?

Kuyruk sokumu bölgemizde oluşan acılar hayatı çekilmez bir hale getirebiliyor. Özellikle belli zamanlarda acı şiddetinin artması ile acı dayanılması güç bir duruma kadar gidiyor. Kuyruk sokumu bölgesinde belli sebeplerden ötürü oluşan bu ağrılardan kurtulmak mümkün. Hem de birkaç yolu var kuyruk sokumu bölgesindeki dayanılması güç ağrılardan kurtulmanın. Çünkü kuyruk sokumu bölgesinde oluşan ağrılar günlük hayattaki birçok hareketi yapamamamıza neden olur.

Bu durumda elbette günlük hayatımızı sekteye uğratmaya yol açar. Çoğu zaman hayattan soğutan bu ağrılardan kurtulmanın yolları da var. Uzman teşhisi sonucunda uygun görülmesi takdirde lokal enjeksiyon yöntemi ile sadece 8 dakika da bu ağrılardan kurtulabiliyorsunuz.

Kuyruk Sokumu Ağrıları Tedavisi ve Nedenleri Kuyruk Sokumu Ağrıları Tedavisi ve Nedenleri

Kuyruk sokumunda oluşan ağrılardan dolayı hasta için oturup kalkmak bile büyük bir işkence halini alır. Bu yüzden hassasiyet gösterilmesi gereken bir hastalıktır. Erkeklere göre kadınlarda daha sık görülen kuyruk sokumu rahatsızlığı bir anda hiç bir neden yokken ortaya çıkıyor çoğu zaman.

Kuyruk sokumu rahatsızlığı kadınlarda erkeklere göre tam 5 katı daha fazla görülür.
Kuyruk sokumu bölgesinde oluşan sağlık sorununun tedavisi lokal anestezi ile gerçekleştirilen özel bir enjeksiyon yöntemi ile sadece 8 dakika da giderebiliyor. Aylarca acısı ile hayatı çekilmez hale getiren acılardan kurtulmak sadece 8 dakika sürüyor. Peki bu dayanılmaz acılara maruz bırakan ve sadece 8 dakika da geçebilen kuyruk sokumu ağrıları neden oluyor?

İşte Size Kuyruk Sokumundaki Dayanılmaz Ağrılara Sebep 4 Neden

Zayıf Bir Vücut: Cilt altı yağ dokusu az olanlar düştüklerinde kuyruk sokumu kemiği sert bir yere ser bir şekilde temas ettiğinde yağ dokusu çok olanlara göre daha kolay kırılıyor. Uzun Süreli Hareketsiz Duruşlar: Özellikle tüm günü masa başında, sandalye tepesinde geçirenlerin bu sağlık sorununa yakalanma ve dayanılmaz ağrılara maruz kalma ihtimali çok yüksek.