Göz Seğirmesi Nedir? Göz Seğirmesi Neden Olur? Nasıl Geçer?

Göz Seğirmesi Nedir?

Göz Seğirmesi, hastaların panik halinde bize geldikleri uzun süreli olduğu zaman bir sorun ama aslında gözde çok ilgili bir problem değil. Dolaylı olarak ilgili şöyleki kuru göz, aşırı yorgunluk, uykusuzluk, gözde kırpmak hissini çok arttırdığı için zaman içinde gözde kapamayı iyi yapan göz kapağının çevresinde yer alan gülerse okulu dediğimiz ince kas deneylerinin anormal spazmı girmesi ve kramp şeklinde kasılması gibi söylenebilir.

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Göz Seğirmesi. Bunu biz daha çok stres ve yorgunlukla görüyoruz. Yani altta yatan neden aşırı stresli bir yaşam ve aşırı yorgunluk, uykusuzluk karşımıza çıkıyor. Beraberinde tabi dolaylı olarak dediğim kuru göz gibi, alerji gibi, yoğun çalışma gibi tempoları düzeltilebilir. Bu korkmanın azalması için, seyretmenin azalması için tedavisinde ne yapıyoruz? Stresten uzaklaşmayı öneriyoruz. Belki ılık pansumanlarla akşam göz kapaklarını dinlendirip biraz da göz çevresine hafif masajlar yapıldığında 1 2 gece sonra bunun dinlediğine 1 2 gün sonra seyrinin azaldığını görüyoruz. Tiroit hastalığı gibi bütün ailelerde titreme yapan bazı hastalıklarda da anormal göstermeleri görmek mümkün. Ekarte edilmesi gerekir.

Sürekli Göz Seğirmesi Nasıl Geçer?

Göz Seğirmesi göz kapağını hareket ettiren hareketini sağlayan sinirin rotasyonun sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Aşırı anormal sinir yarışıdır. Genellikle kaynağı çağımızın en büyük problemlerinden birisi olan stres kaynaklanır. Stresi doğuran her şey bunu doğurabilir. İlaveten gözdeki yorgunluk da da sonuçta gidip stres doğuracaktır. Göz rahatsızlıklarına bağlı yorgunluklar da buna sebep olabilir. İşte uzay verememe yakını iyi görememe, astigmat, hızma gibi, nit gibi, Fermi okul gibi kurumlarda da göstermese olabilir. İlaveten göz kapağı hastalıkları, gözün yüzeyindeki hastalıklar da buna sebep olabilir. Eğer çok uzun süreli devam ediyorsa o zaman altında bir ürolojik hastalığının olup olmadığının belirlenmesi bir nörolojik muayene gerekebilir.